/widgets.js";var sz=d.getElementsByTagName(s)[0];sz.parentNode.insertBefore(z,sz)}(document,"script","zb-embed-code"));

Чинний депутата від округу №38 у Верховній Раді Вадим Нестеренко має найбільш деталізовану та конкретну передвиборчу програму щодо вирішення місцевих проблем округу серед 18 конкурентів. Округ включає місто Новомосковськ, Магдалинівський, Новомосковський та Юр’ївський райони Січеславської області. Передвиборча програма Вадима Нестеренка є найбільш прозорою, конкретною та обґрунтованою щодо визначення  проблем виборчого округу №38, які потребують лобістської діяльності депутата-мажоритарника у парламенті.

Сікора HUB – Центр громадського представництва не оцінює репутаційні та інші характеристики кандидатів у депутати по 38 округу. Нашою метою є передовсім підвищення проінформуваності виборців округу про якість підготовки передвиборчих програм кандидатами від округу  щодо конкретних місцевих проблем, які проблематично вирішити виключно на місцевому, районному  чи обласному рівні, та які потребують втрачання обраного народного депутата від округу.  Підвищення якості підготовки перевиборчих програм та «порядків денних» для виборчого округу є вкрай важливим для підвищення довіри до депутатів-мажоритарників.  Сікора HUB – Центр громадського представництва здійснює аналіз перевиборчих програм кандидатів-мажоритарників в рамках ініціативи громадян “За прозорі та обґрунтовані “порядки денні” депутатів-мажоритарників” https://bit.ly/2Xs08OG

Чинний депутат-мажоритарник від округу №38 Вадим Нестеренко обіцяє «програму розвитку інфраструктури 38-го округу». Ця програма передбачає  «для зменшення тарифів, забезпечення стабільного опалення і подачі гарячої води, ініціювати масштабний інфраструктурний проект переведення системи опалення Новомосковська на альтернативне паливо. Залучити під гарантії народного депутата приватні інвестиції для будівництва підприємства з виробництва пелет і теплоелектростанції (ТЕС), що працює на них за зеленим тарифом», «підготувати та реалізувати з фінансуванням з бюджетів різного рівня два інфраструктурні проекти з відновлення стійкого водопостачання якісною чистою водою Новомосковська і Новомосковського району»,  «за аналогією із закриттям і рекультивацією кулебівського сміттєзвалища, вирішити проблеми функціонування приватного полігону ТПВ біля кордону Новомосковська, що є джерелом екологічної небезпеки для здоров’я городян»,  «здійснити будівництво нової будівлі СШ №13 м. Новомосковська на базі 30-річної недобудови з залученням фінансування через Фонд регіонального розвитку», «забезпечити комплексну модернізацію і реконструкцію базової школи в смт Перещепине. Підготувати масштабний проект оновлення всіх базових шкіл сільських районів», «з метою масового ремонту автодоріг на окрузі (категорії «сільські», «територіальні») добитися їхньої фактичної передачі з відповідним фінансуванням від Укравтодору на баланс місцевих рад», «напередодні третього етапу медреформи сприяти концентрації фінансового ресурсу для завершення технічного переоснащення та комплектації міської та районних лікарень».

Конкуренти Вадима Нестеренка не можуть похвалитися конкретикою щодо  вирішення конкретних інфраструктурних проблем округу. У їх програмах є окремі згадки про виборчий округ 38 або є загальні обіцянки. Це і обіцянки зниження тарифів для населення чи підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та пенсії, виконання програми будівництва і ремонту доріг округу, обіцянки чіткої організація мережі автобусного сполучення, збільшення фінансування мережі закладів професійно-технічної освіти з держбюджету тощо. Конкретної «прив’язки» обіцянок  до населених пунктів чи об’єктів на території округу не зафіксовано.  Переважно їх передвиборчі програми обмежуються загальними обіцянками без жодної конкретики.

У більшості  кандидатів у перевиборчих програмах взагалі відсутня будь-яка конкретика щодо вирішення місцевих проблем. Серед кандидатів,  у програмах яких  є загальні обіцянки які можуть вплинути на вирішення місцевих проблем округу варто відзначити Володимира Арутюнова, Владислава Бородіна,  Олександра Дєєва, Сергія Камишева, Сергія Мельничука, Івана Жадана та Дениса Шкуратьского.

Олександр Дєєв обіцяє «підтримка аграріїв 38 округу реальними дотаціями з державного бюджету України, беручи за основу високий рівень якості виробленої продукції, захист власника земельних паїв» та «капітальний ремонт  та будівництво шляхів, освітлення в населених пунктах, поступове відновлення регулярного автобусного сполучення між усіма населеними пунктами 38 виборчого  округу», а також кандидат пропонує «максимальну децентралізацію та збільшення повноважень на місцях шляхом проведення децентралізації управління, добровільного об’єднання населених пунктів в територіальні громади. Рішення, що стосуються місцевої громади, приймаються громадою». Щодо загальних економічних реформ, які вірогідно на думку Олександра Дєєва мають вплинути і на мешканців виборчого округу 38, то варто відзначити досить ліберальні пропозиції, а саме, «ліквідацію корупції в економічній сфері шляхом зниження податкового навантаження на бізнес, особливо зниження податкового навантаження на зарплатню, що приведе до її підвищення», «зменшення загального податкового навантаження на економіку до рівня 15-20 %»,  «скасування акцизів, окрім палива, тютюнової та алкогольної продукції», «зниження ПДВ на сільськогосподарські продукти та продукти харчування (хліб, молоко, масло, цукор, мука, м’ясо птиці та свинини, овочево-борщовий набір) до 1-3%», «підтримка та захист вітчизняного виробника, особливо Експортера, створення нових сучасних робочих місць з гідною зарплатнею».

Володимир Арутюнов обіцяє виборцям округу «зниження податкових ставок, введення податкових канікул для суб’єктів малого і середнього бізнесу», «залучення державного фінансування та приватних інвестицій у розвиток нашого регіону», «збереження землі у власності українських селян. Відкриття ринку с/г землі – виключно за результатами загальнонаціонального референдуму!»,  «боротьба з монополізмом, рейдерством та нечесною конкуренцією», «зниження тарифів на газ для населення України до 3800–4000 грн за тис. куб. м», «списання заборгованості населення за житлово-комунальні послуги та встановлення справедливих субсидій», «підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії – до 7 тисяч гривень»,  «підвищення виплат при народженні дитини: за першу дитину — 100 тис. грн, за другу — 200 тис. грн, за третю та наступних — 400 тис. грн», «запровадження прогресивної системи оподаткування доходів фізичних осіб», «встановлення неоподатковуваного доходу фізичних осіб на рівні мінімальної заробітної плати», «відновлення пільг та забезпечення гідної державної допомоги всім соціально вразливим категоріям населення», «збереження та розвиток мережі шкіл, дошкільних та професійно- технічних закладів освіти», «фінансування закладів професійно-технічної освіти з держбюджету», «збільшення державного фінансування мережі пунктів медичної допомоги», «відновлення доступної медичної допомоги за принципом «від села до столиці», «забезпечення невідкладної медичної допомоги».

Сергій Камишев обіцяє «виконання програми будівництва і ремонту доріг округу та чітку організація мережі автобусного сполучення».

Сергій Мельничук обіцяє «розбудую бізнес-інкубатора та центру інновацій» та  «інтеграцію округу  і долучення його до  передових програм Європейського  Союзу, громади контролюватимуть бюджет», обіцяє зупинити розкрадання фінансування та знищення рейдерства, справедливість, соціальній захист, якісна медицина, інвестиції, фінансування та благоустрій.

Владислав Бородін обіцяє виборцям округу «прозору роботу правоохоронних органів, дотримання законності і забезпечення прав громадян», «будівництво важливих інфраструктурних об’єктів, ремонт доріг за принципом «Найгірші дороги ремонтуються першими», «вирішення проблеми стихійних сміттєзвалищ», «проведення медичної реформи в закладах охорони здоров’я», «боротьбу з казнокрадством і місцевими корупціонерами».

Іван Жадан обіцяє «пільгове оподаткування для середнього та малого бізнесу, який пов’язаний із виробництвом в  сільських населених пунктах, де задіяні наймані працівники», «зміцнення матеріально-технічної бази дитячих садків, шкільних та медичних закладів», «реконструкцію та створення об’єктів культури та спорту для фізичного й творчого розвитку дітей та молоді», «підтримку молодіжних громадських організацій та сприяння створенню комунальних установ – центрів дозвілля молоді», «вирішення проблем автотранспортного сполучення між селами і районними центрами», «нову модель розвитку агропромислового комплексу, розбудова села, всебічна підтримка вітчизняного виробника (надання пільг, зниження податків, заходи, що забезпечать конкурентоспроможність виробника на ринку товарів та послуг)»,  «сплата податків лише з прибутку підприємців» та «кредити для середнього та малого бізнесу, пов’язаного з організацією виробництва, де задіяні наймані працівники,  повинні бути: перший рік – не більше 5 відсотків річних, другий та наступні – 10 відсотків річних».

Денис Шкуратьский обіцяє «децентралізацію системи місцевого управління, розвиток місцевого самоврядування, посилення суспільного моніторингу за діяльністю владних структур всіх рівнів», «створення правових та економічних умов для потужного розвитку Дніпропетровської області, ефективне наповнення бюджетів всіх рівнів, ревізія механізмів використання коштів місцевих бюджетів та бюджетів ОТГ та оптимізація виконання поставлених завдань», «всебічну підтримку юні й молоді, розробка різноманітних програм культури і спорту для підтримки й розвитку молодіжних ініціатив».

Незалежно від результатів виборів по 38 виборчому округу Січеславщини,  Сікора HUB – Центр громадського представництва пропонує всім кандидатам у депутати  приєднатися до ініціативи громадян “За прозорі та обґрунтовані “порядки денні” депутатів-мажоритарниківhttps://bit.ly/2Xs08OG.  

Виборці мають усвідомлювати, що міський голова чи місцева рада не можуть вирішити всі масштабні, гострі та важливі проблеми населеного пункту через брак коштів у місцевому бюджеті або брак повноважень. І серед причин є те, що дохідна частина місцевих бюджетів більш як на половину залежить від трансфертів з державного бюджету,  і тут важливим є співфінансування вирішення місцевих проблем з державного бюджету. Саме тут важливою є роль нардепа від округу як «помічника» місцевим радам та головам у залученні коштів з державного бюджету через «депутатську» субвенцію та субвенцію з ДФРР.   Не менш важливим є втручання нардепа в рамках здійснення депутатського контролю та використання права законодавчої ініціативи.

Визначення та публічне формулювання пріоритетів кандидатів у нардепи щодо масштабних, гострих та важливих проблем виборчого округу є кроком до подальшого відповідального виконання обранцем повноважень нардепа.

Виборці мають знати та розуміти що саме конкретно обіцяють кандидати у депутати по округу, а саме, які  проблеми кандидат вважає ПРІОРИТЕТНИМИ для залучення співфінансування в рамках коштів «депутатської» субвенції, а також субвенції з ДФРР. Це важливо аби згодом не розчаровуватися!  Більше того, не знаючи пріоритетів кандидатів у депутати виборці зіткнуться або з «гречкосійськими» проектами, які кардинально не вирішують проблем їх населених пунктів, або з бездіяльністю чи імітацією діяльності щодо вирішення важливих проблем округу. Наслідком стане недовіра до нардепа та розчарування.

Саме тому важливо сформувати «порядок денний»  лобістської діяльності депутата у розрізі виборчого округу №38. Прозоре формулювання пріоритетних проблем виборчого округу, які потребують коштів з держбюджету, зазначення місцевих проблем які потребують застосування контрольних повноважень  нардепа та використання права законодавчої ініціативи є  тим, що пропонує Сікора HUB – Центр громадського представництва пропонує всім кандидатам у депутати від округу №38 в рамках ініціативи громадян “За прозорі та обґрунтовані “порядки денні” депутатів-мажоритарниківhttps://bit.ly/2Xs08OG. 

Також не варто забувати що попереду вибори до місцевих рад, і очевидно, що кандидати на посади міських голів, очільників ОТГ,  кандидати у депутати до міських, районних та обласної ради мають мати прозорі та обґрунтовані програми щодо вирішення місцевих проблем.

Про те як «”Врятувати рядового мажоритарника від “гречкосійства” читайте на сторінках  «Дзеркала тижня» тут: https://bit.ly/2NGLi2X та тут:  https://bit.ly/30y30qZ

***

Сікора HUB – Центр громадського представництва є «мотором», який запускає ініціативи громадян, та забезпечує їх якісним експертно-аналітичним та інформаційним «пальним».

  • Сікора HUB – Центр громадського представництва допомагає громадянам знайти та попередити фінансування «свинячих» проектів політиків та працює над тим аби не дати політикам залізти до кишені громадян та підтримує ініціативу громадян Свинячих” проектів політиків. Не дай залізти тобі до кишені!
  • Сікора HUB – Центр громадського представництва працює над  підвищення прозорості та зрозумілості рішень місцевої влади  щодо бюджетних коштів та створенням більших можливостей громадян знати про причини фінансування  чи не фінансування того чи іншого об’єкту з місцевого бюджету, забезпечення можливостей для участі громадян у бюджетному процесі шляхом підтримки ініціативи громадян За краще регламентування процедур прийняття рішень щодо публічних коштів  на місцевому рівні.

Також Сікора HUB – Центр громадського представництва підтримує й інші ініціативи громадян. Більше тут: https://sikora.org.ua/?page_id=1566

Пропонуємо всім кандидатам у депутати від округу №38 приєднатися  до ініціативи громадян “За прозорі та обґрунтовані “порядки денні” депутатів-мажоритарниківhttps://bit.ly/2Xs08OG.