/widgets.js";var sz=d.getElementsByTagName(s)[0];sz.parentNode.insertBefore(z,sz)}(document,"script","zb-embed-code"));

Лише 4 з 14 кандидатів по виборчому округу 222 у Києві мають конкретні обіцянки у передвиборчих програмах щодо вирішення конкретних проблем округу. Це  чинний депутата від округу Дмитро Андрієвський,  екс-очільник Солом’янської РДА Максим Шкуро, Роман Грищук від “Слуги народу” та Віктор Дорофеєв від “Солом’янської варти”. Останній має найбільше конкретних обіцянок.  Всі інші обмежуються загальними обіцянками без прив’язки до конкретних проблем на території округу. Ще у 4-х з 14 кандидатів є загальні обіцянки вирішення проблематики округу, але без прив’язки до конкретних проблем округу.  

Сікора HUB – Центр громадського представництва не оцінює репутаційні та інші характеристики кандидатів у депутати по 222 округу. Нашою метою є передовсім формування культури «споживання» та оцінювання політичної пропозиції від кандидатів по мажоритарним округам та підвищення проінформуваності виборців округу про якість підготовки передвиборчих програм кандидатами по цьому округу щодо конкретних місцевих проблем, які проблематично вирішити виключно на місцевому, районному  чи обласному рівні, та які потребують втрачання народного депутата від округу.  Сікора HUB – Центр громадського представництва здійснює аналіз перевиборчих програм кандидатів-мажоритарників в рамках ініціативи громадян “За прозорі та обґрунтовані “порядки денні” депутатів-мажоритарників“. https://bit.ly/2Xs08OG

Найбільше конкретних обіцянок щодо вирішення проблем округу має Віктор Дорофеєв від “Солом’янської варти”. Він обіцяє «ремонт стадіонів шкіл № 52, №54, №173» та «відновлення водойми в парку «Відрадний».  Із  загальних обіцянок,  без жодної конкретики, які стосуються проблематики округу,  варто відзначити обіцянки Віктора Дорофеєва щодо«будівництва школи, дитячого саду і фізкультурно-лікувального центру з басейном», «будівництва багатофункціонального спортивного комплексу, фітнес-центру, дитячого кафе, дитячого розважального центру», «вирішення питання з облаштуванням парковок біля соціальних об’єктів», «розробки програм реабілітації колишніх засуджених і надання дієвої допомоги особам, що зловживають спиртними напоями і наркотичними засобами», «реалізації нових проектів по патріотичному вихованню молоді». Безперечно оригінальною, у лапках,  є обіцянка «активної участь жителів округу в комплексному озелененні».

Чинний депутат від цього округу самовисуванець Дмитро Андрієвський у програмі обмежується однією конкретною обіцянкою «У медмістечку планується реконструкція будівлі Київської міської клінічної лікарні № 6 з розміщенням там лікарні швидкої медичної допомоги «Правобережна». Всі інші пункти його програми, у розрізі проблематики округу, обмежуються звітуванням про те, що було зроблено, а саме «Під час депутатства 2014-2019 рр.. проведено реконструкцію парку «Відрадний», заплановано удосконалення парку «Орлятко», розширення і облаштування парків і скверів, зелених зон для відпочинку солом’янців», «забезпечення медзакладів сучасними матеріалами й обладнанням. За останні роки комплексно оновлено важливий об’єкт первинної медичної ланки – Центр надання первинної медико-санітарної допомоги №1 на проспекті Комарова», «у 2014- 2019 роках вперше за час незалежності побудовано школу і дошкільний заклад. Триває будівництво школи і дитсадка – на проспекті Відрадному і бульварі Вацлава Гавела». Правда незрозуміло, чи було на ці об’єкти 222 округу, пролобійовані кошти з «депутатської» субвенції  Дмитра Андрієвського чи це заслуга міської ради. 

Максим Шкуро як екс-очільник РДА має цілком конкретну обіцянку «створити на базі промзон Солом’янського району, КПІ, НАУ та КНУБА (КІСІ) індустріальні парки для відновлення промисловості, що принесе добробут та стабільну роботу мешканцям району». Далі Максим Шкуро обмежується загальними обіцянками  «ВІДРАДНИЙ, ЧОКОЛІВКУ, ПЕРШОТРАВНЕВИЙ та ШУЛЯВКУ зробити найкомфортнішим місцем для життя в Києві»  та «після заміни вікон, в кожному будинку утеплити фасад, зробити ремонт сходових клітин та замінити всі внутрішні комунікації. Забезпечити якісну воду в кранах».

Роман Грищук  від партії «Слуга народу» обіцяє «необхідно побудувати гілку метро від аеропорту до вокзалу». Також  кандидат пропонує більш загальні обіцянки як то  «створити велосипедну інфраструктуру, ревіталізувати занедбані індустріальні зони, відновлювати простори довкола занедбаних річок і водойм», «внести законопроекти, які позбавлять країну стихійних сміттєзвалищ, заборонять використання пластикових пакетів, створять умови для розвитку інфраструктури сортування та переробки сміття» та обіцяє «першочергову енергомодернізацію старих будинків та гуртожитків».

На цьому завершується перелік кандидатів з конкретними обіцянки у передвиборчих програмах щодо вирішення конкретних проблем округу.  Ще у 4-х  з 14 кандидатів, які зазначені нижче, мають загальні обіцянки вирішення проблематики округу, але без прив’язки до конкретних проблем округу.  

Вахтанг Убірія обіцяє «сприяти нарощенню пасажиропотоку Аеропорту «Жуляни», який зараз працює наполовину потужності, збільшуватиму робочі міста і запобігатиму його перенесенню в Гостомель». Незрозуміло правда, як це вплину не вирішення проблем мешканців округу. Також Вахтанг Убірія обіцяє «взявши під вій депутатський контроль роботу Голови Районної державної адміністрації та всіх відповідальних за: капітальні ремонти тротуарів і підземних переходів, значна кількість яких знаходиться в аварійному стані, відновлення бюветів з питною водою, забезпечення догляду за деревами, які можуть призвести до аварійних ситуацій, постійне постачання гарячої води в кожну квартиру округа, впорядкування функціонування інфраструктури на цвинтарі». Остання обіцянка цілком оригінальна враховуючи факт, що на території округу принаймні декілька цвинтарів та незрозуміло як ця обіцянка співвідноситься з повноваженням народного депутата.

Аким Клейменов від партії «Сила і честь» немає жодної конкретної обіцянки з прив’язкою до конкретних проблем та об’єктів на території округу та обмежується загальними обіцянками:  «підготую та буду підтримувати закони що запроваджують найкращі європейські практики щодо підвищення безпеки руху», «запровадження нових технологій, обладнання безпечних зупинок, облаштування відбійників та підземних пішохідних переходів, облаштування паркінгів, підвищення якості доріг»,  «реформування регуляторної політики в сфері перевезень. Дороги та транспорт в України повинні стати безпечними», «збереження парків та зелених зон, буду всіляко підтримувати розвиток соціальної інфраструктури». Також Аким Клейменов обіцяє «підтримувати реформи децентралізації, та відстоювати відновлення діяльності районних рад, збільшення повноважень органів місцевого самоврядування» та «особисто втручатись в питання незаконного будівництва, незаконного відчуження землі та споруд». Щодо останньої обіцянки, то незрозумілими є його пріоритети на території округу.

Олександр Лабоженко від Опоблоку обмежується загальними обіцянками як то  «розбудова та капітальний ремонт доріг, збереження існуючих та розбудова нових зелених зон, побудова велосипедних доріжок, за рахунок пільгових умов інвестування від бізнесу – це мій пріоритет в розвитку району. Капітальний ремонт житлового фонду для підвищення комфорту життя жителів району».

Віталій Руденко обіцяє «повернути Києву місцеве самоврядування, ухваливши новий закон про столицю України – місто Київ; про місцеві референдуми як можливість для місцевих громад визначати власні пріоритети розвитку; передати повноваження по призначенню голів обласних державних адміністрацій до обласних рад; про виборність суддів першої інстанції, керівників місцевих підрозділів поліції  та прокурорів на рівні громад».

Незалежно від результатів виборів по 222 виборчому округу Києва,  Сікора HUB – Центр громадського представництва пропонує всім кандидатам у депутати  приєднатися до ініціативи громадян “За прозорі та обґрунтовані “порядки денні” депутатів-мажоритарниківhttps://bit.ly/2Xs08OG.  

Виборці мають усвідомлювати, що міський голова чи місцева рада не можуть вирішити всі масштабні, гострі та важливі проблеми населеного пункту через брак коштів у місцевому бюджеті або брак повноважень. І серед причин є те, що дохідна частина місцевих бюджетів більш як на половину залежить від трансфертів з державного бюджету. У цій ситуації   важливим є співфінансування вирішення місцевих проблем з державного бюджету. Саме тут важливою є роль нардепа від округу як «помічника» місцевим радам та головам у залученні коштів з державного бюджету через «депутатську» субвенцію та субвенцію з ДФРР.   Не менш важливим є втручання нардепа в рамках здійснення депутатського контролю та використання права законодавчої ініціативи.

Визначення та публічне формулювання пріоритетів кандидатів у нардепи щодо масштабних, гострих та важливих проблем виборчого округу є кроком до подальшого відповідального виконання обранцем повноважень нардепа.

Виборці мають знати та розуміти що саме конкретно обіцяють кандидати у депутати по округу, а саме, які  проблеми кандидат вважає ПРІОРИТЕТНИМИ для залучення співфінансування в рамках коштів «депутатської» субвенції, а також субвенції з ДФРР. Це важливо аби згодом не розчаровуватися!  Більше того, не знаючи пріоритетів кандидатів у депутати виборці зіткнуться або з «гречкосійськими» проектами, які кардинально не вирішують проблем їх населених пунктів, або з бездіяльністю чи імітацією діяльності щодо вирішення важливих проблем округу. Наслідком стане недовіра до нардепа та розчарування.

Саме тому важливо сформувати «порядок денний»  лобістської діяльності депутата у розрізі виборчого округу №222. Прозоре формулювання пріоритетних проблем виборчого округу, які потребують коштів з держбюджету, зазначення місцевих проблем які потребують застосування контрольних повноважень  нардепа та використання права законодавчої ініціативи є  тим, що пропонує Сікора HUB – Центр громадського представництва пропонує всім кандидатам у депутати від округу №38 в рамках ініціативи громадян “За прозорі та обґрунтовані “порядки денні” депутатів-мажоритарниківhttps://bit.ly/2Xs08OG. 

Також не варто забувати що попереду вибори до місцевих рад, і очевидно, що кандидати на посади міських голів, очільників ОТГ,  кандидати у депутати до міських, районних та обласної ради мають мати прозорі та обґрунтовані програми щодо вирішення місцевих проблем.

 Про те як «”Врятувати рядового мажоритарника від “гречкосійства” читайте на сторінках  «Дзеркала тижня» тут: https://bit.ly/2NGLi2X та тут:  https://bit.ly/30y30qZ

***

Сікора HUB – Центр громадського представництва є «мотором», який запускає ініціативи громадян, та забезпечує їх якісним експертно-аналітичним та інформаційним «пальним».

  • Сікора HUB – Центр громадського представництва допомагає громадянам знайти та попередити фінансування «свинячих» проектів політиків та працює над тим аби не дати політикам залізти до кишені громадян та підтримує ініціативу громадян Свинячих” проектів політиків. Не дай залізти тобі до кишені!
  • Сікора HUB – Центр громадського представництва працює над  підвищення прозорості та зрозумілості рішень місцевої влади  щодо бюджетних коштів та створенням більших можливостей громадян знати про причини фінансування  чи не фінансування того чи іншого об’єкту з місцевого бюджету, забезпечення можливостей для участі громадян у бюджетному процесі шляхом підтримки ініціативи громадян За краще регламентування процедур прийняття рішень щодо публічних коштів  на місцевому рівні.

Також Сікора HUB – Центр громадського представництва підтримує й інші ініціативи громадян. Більше тут: https://sikora.org.ua/?page_id=1566

Пропонуємо всім кандидатам у депутати від округу №222 приєднатися  до ініціативи громадян “За прозорі та обґрунтовані “порядки денні” депутатів-мажоритарниківhttps://bit.ly/2Xs08OG. 

Програми всіх кандидатів по 222 округу Києва тут: https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp033pt001f01=919pf7331=222.html